Služba “Internet s TV“ vznikla spoluprací dvou společností – Český bezdrát s.r.o. provozující Eri Internet a Canal+ Luxembourg S. à r.l. provozující internetovou televizi Skylink Live TV.

Proč spolupracujeme?

Protože to je výhodné pro vás, zákazníky. Aby jste se na internetovou televizi mohli koukat v plné kvalitě obrazu bez jakéhokoliv zasekávání, dlouhého načítání apod., je nesmírně důležité, aby fungovala na kvalitním internetovém připojení.

My jsme to dovedli ještě dále. Internetové televizi jsme totiž vyčlenili samostatnou linku, která nekonzumuje data „obyčejnému“ používání internetu. To vše je zajištěno posilněným připojením přes Terminátor a routerem MikroTik.

Český bezdrát s.r.o.

Český bezdrát s.r.o.

Společnost Český bezdrát s.r.o. a její značka Eri Internet vznikla v roce 2002 a působí na celém území České republiky prostřednictvím sítě Eri / CETIN. Dle hodnocení ČTU patří Český bezdrát mezi TOP 24 společností s významnou tržní silou v oblasti poskytování internetového připojení a veřejně dostupných telefonních služeb na pevných i mobilních tel. číslech.

Skylink

Skylink

Značka Skylink patří do mezinárodní mediální skupiny Canal+. S více než 1 milionem zákazníků v České republice představuje jednoho z hlavních hráčů na poli televizní zábavy. Poskytuje satelitní televizi a internetovou televizi Skylink Live TV.

Zároveň je tvůrcem vlastního obsahu – seriály Černý Baron, Rukojmí ve tmě, Medici, Polici Paříž 1900, Kruk jsou jen zlomkem z originální produkce. Pro léta 2022–2025 je exkluzivním vlastníkem práv na anglickou Premier League.

Často se nás ptáte

Platby a vyúčtování za služby

Platby za internetovou televizi Skylink Live TV

Při objednávce zadáte vaši platební kartu, z které se bude automaticky každý měsíc strhávat částka za televizní předplatné. Nic dalšího nemusíte řešit. Služby internetové televize Skylink Live TV si můžete spravovat sami v Zákaznické zóně, kam se přihlásíte pomocí e-mailu a hesla, které používáte do aplikace Skylink Live TV.

Platby za internetové připojení ERI

Způsob platby a frekvenci vyúčtování si zvolíte během instalačního hovoru internetového připojení, který proběhne do 2 pracovních po dokončení objednávky. Můžete si zvolit měsíční, čtvrtletní nebo roční frekvenci plateb.

Proč službu poskytují dvě různé společnosti?

Internetovou televizi Skylink Live TV poskytuje pod značkou Skylink společnost Canal+ Luxembourg S. à r.l. a internetové připojení pod značkou ERI internet společnost Český bezdrát s.r.o.

Důvodem spolupráce je vytvoření technického řešení, díky kterému obyčejný internetový provoz domácnosti nebude omezovat sledování televize po internetu a tím zhoršovat jeho kvalitu. Zároveň zákazníkům můžeme nabídnout první měsíc předplatného za internetové připojení a televizi zdarma.

Jak zruším objednané služby?

Zrušení předplatného internetové televize Skylink Live TV

Zrušit (nebo obnovit) předplatné můžete kdykoliv sami v Zákaznické zóně, do které se přihlásíte pomocí e-mailu a hesla, které používáte do aplikace Skylink Live TV. Zrušení internetové televize Skylink Live TV nijak neovlivňuje službu internetového připojení, která nadále zůstává aktivní.

Zrušení internetového připojení ERI

Výpověď služeb internetového připojení "ERI internet" zašlete společnosti Český bezdrát s.r.o. e-mailem na adresu skylink@eri.cz. Výpovědní lhůta je 30 dnů od následujícího dne po doručení výpovědi. Výpověď lze podat po uběhnutí min. doby trvání smlouvy, tedy 6 měsíců. 

Mohu mít svůj vlastní router?

Ano, pokud vlastníte jakýkoliv router značky MikroTik, ideálně MikroTik RBD52G nebo MikroTik RBD53iG. Router značky MikroTik vám vzdáleně můžeme nastavit tak, jakoby jste si jej koupili od nás.

Pokud vlastníte jiný router, nedoporučujeme ho používat. Internetové připojení vám samozřejmě bude fungovat, ale nebudete moci využít vyhrazenou linku pro internetovou televizi. Abyste využili vyhrazenou televizní linku naplno, doporučujeme v objednávce služby zároveň zakoupit námi přednastavený router MikroTik RBD52G za 1599 Kč.

Lze koupit internetové připojení samostatně bez TV?

Internetové připojení za ceny a podmínky uvedené na těchto stránkách je nabízeno pouze v kombinaci s internetovou televizí Skylink Live TV.

Ještě nejsem zákazníkem Skylinku

Objednáním služby Internet s TV se stanete jak zákazníkem ERI Internet, tak zákazníkem Skylinku.

Již jsem zákazníkem Skylinku

Zákazníci Skylinku mohou využít nabídky internetového připojení za stejných podmínek. Stačí si vybrat produkt a odeslat objednávku. V tomto případě si ale objednávají pouze internetové připojení, ale neobjednávají si službu od Skylinku, protože tu již využívají.

Lze koupit internetové připojení za zvýhodněných podmínek pokud již využívám Skylink Live TV?

Ano, lze. Internetové připojení za ceny a podmínek uvedených na těchto stránkách je nabízeno jak novým zákazníkům Skylink Live TV, tak i těm stávajícím.

Stávající zákazníci Skylinku vyplní a odešlou objednávku stejně jako noví zákazníci. Nebude se však na ně vztahovat objednávka Skylink Live TV, ale pouze objednávka internetového připojení.

Jaký je závazek při objednání služeb?

Internetová televize Skylink Live TV

Službu si objednáte bez jakéhokoliv závazku. V objednávce ověříte vaši platební kartu, z které budeme strhávat předplatné za každý měsíc. První měsíc máte zdarma. Službu můžete kdykoliv sami zrušit nebo obnovit v Zákaznické zóně.

Internetové připojení ERI

Internetové připojení ERI si objednáváte na dobu neurčitou s minimálním závazkem 6 měsíců.

Mám připojení typu xDSL od jiné společnosti, lze jej převést k Eri za nabízených zvýhodněných podmínek?

Ano, lze. Stačí si od vašeho stávajícího poskytovatele připojení vyžádat tz. kód pro převod - KPU a nebo OKU, kterí sdělíte ERI při prvním hovoru po odeslání objednávky.